Iniekcje przy zabezpieczniu fundamentów przed wodą

Zalety rolet zewnętrznych nad kratami stacjonarnymi

Duża część starszych budynków nie posiada tego rodzaju zabezpieczenia, lub jest ono po prostu zniszczone i nie spełnia swoich zadań. W takiej sytuacji woda może w bardzo prosty sposób dostawać się do fundamentów i degradować wewnętrzną strukturę. Niszczeje nie tylko część przyziemna, ale z biegiem czasu również strop i ściany na wyższych kondygnacjach. Dodatkowo mur zaczyna tracić wytrzymałość, a ze ścian zaczyna odpadać tynk. W takiej sytuacji zatrzymanie niekorzystnych zmian powinno być dla Państwa priorytetem. Działania są w pełni bezpieczne dla Państwa budynku, gwarantują dokładne zabezpieczenie przed wodą oraz osuszenie obiektu.

Iniekcja ciśnieniowa

Całość prac polega na aplikacji do uprzednio wywierconych otworów, specjalistycznego żelu iniekcyjnego. Otworki w ścianie wykonuje się tuż nad posadzką w poziomej odległości, wynoszącej około 15 centymetrów. Czynności można wykonać na zewnątrz lub w środku osuszanego i zabezpieczanego budynku. Otwory wywierca się ukośnie w dół, zachowując kąt wynoszący 30 stopni. Głębokość powinna sięgać od 10 do 15 centymetrów przed licem po przeciwnej stronie muru. Kolejną czynnością jest wkręcenie tak zwanych pakerów w otwory. Specjalistyczne zawory pomagają w aplikacji płynnej substancji zabezpieczającej, pod ciśnieniem wynoszącym około 10 atmosfer. Stosowanym przez nas materiałem są związki składające się z dwóch lub trzech komponentów. Podczas wykonywania iniekcji preparat ma lepkość wody, dzięki temu dokładnie przenika w strukturę murów. Po upływie od 5 do 15 minut płynna ciecz, zaczyna przekształcać się w nierozpuszczalny w wodzie żel. W tej postaci zaczynają pojawiać się reakcje chemiczne, które wiążą wodę i powodują zwiększenie się ogólnej objętości preparatu o kilka procent. Wpływa to na poprawę wypełnienia muru i polepsza jego strukturę. Po kolejnych 15 minutach wodoszczelna bariera jest już w pełni funkcjonalna. Zawsze wybieramy żel ponieważ, posiada najlepsze właściwości. Po wykonaniu iniekcji pakery zostają wykręcone, a powstałe otwory zalepione specjalną zaprawą, która bardzo szybko wiąże i prawie natychmiastowo wysycha.

Iniekcje innego rodzaju

Iniekcja pionowa może okazać się niemożliwa do zrealizowania na zewnątrz budynku. W takim przypadku wszystkie działania wykonujemy w środku. Iniekcja ciśnieniowa pozwala na wykonanie tarczy przeciwwodnej, która będzie umiejscowiona w sposób pionowy. Taka forma zabezpieczenia również przynosi znakomite efekty. Iniekcje poziome polegają na wywierceniu otworów na całej powierzchni ściany.

Dodaj komentarz